Forum Wolnych Ludzi - Bez Cenzury

Zamieszczajcie tu wszystkie wpisy, ktore sa poddawane kontroli i manipulacji na innych portalach.

You are not logged in.

#1 2013-04-21 17:40:28

robsonic
Administrator
Registered: 2013-01-19

U Ruskich skazenie radioaktywne????????????????

Czy moglby ktos z grubsza przetlumaczyc?

#2 2013-04-22 09:14:29

SeJa
Mates
Registered: 2013-02-09
Website

Re: U Ruskich skazenie radioaktywne????????????????

Sorki nie klikłam w filmik, ale wiem że skażenie jest i to nie małe i nie tylko tam po czarnobylu, a ostatnio po Japońskich elektrowniach. W rosji bida, każdy wie że nie ma klasy średniej w zasadzie. W Czarnobylu są kilkaset razy przekroczone wszystkie normy, o dziwo zwierzęta kture przerzyły świecą ale się przystosowały, choć noszą ślady mutacji, jak jaskułki na przykład kture w sarkofagu wiją gniazda i składają jaja. Jednak zamknięty teren dla ludzi ma wiele tysięcy kilometrów ... Są desperaci, samotnicy co się tam osiedlili na obrzerzach, jednak wioski okoliczne i samo miasto Czarnobyl jest opuszcone, do okoła lasy, lasy lasy. Gdzie jest nisłychany wysyp dzikich więc najdroższych grzybów. Tam gdzie bieda, jest to dobre żrudło dochodu mimo iż to pewne iż właśnie Grzyby KUMULUJĄ z gleby radiację i same mają kilkadziesiąt razy większą od i tak skarzonego kilkanaście razy ponad normę na obrzerzach otoczenia. Unijne i Angielskie firmy produkujące zupki w proszku z dodatkiem leśnych grzybów, oraz inni producenci beztrosko chwalą się że suszone i świerze czy mrożone grzyby sprowadzają na skalę przemysłową z Rosji i krajów ościennych w tym też skarzonej lekko Polski. Ponieważ jak wyjaśniają w Anglii i krajach zachodnich ludzie nie zbierają do skupów grzybów, bo raz się nie znają na tyle by zarobić, a dwa i tak na chleb jak rosjanom czy polakom im nie brakuje, więc nie ma takiej tradycji, ani umiejętności przekazywanej z dziada pradziada w tych krajach wschodnich. Gdzie na zachodzie nawet częsko się nie zna dobrze dzidków. Więc zachodni sektor grzybiarski prawie nie istnieje a większość grzybów jest importowana. Nikt nie zadaje sobie pytania na ile świecących nocą wink A nikt mi nie powie że biedni rosjanie nie idą wręcz z kosą kosić grzyby pod Czarnobylem na chandel w skupach.

Smacznego smile

Tańcząca na niebie wink | Jeden Bóg, jeden Duch, jedna Moc i jedna Chwała.

#3 2013-04-22 09:33:29

SeJa
Mates
Website

Tu na naszych terenach, po ostatniej awarii w Japońskich Elektrowniach Atomowych spaliło 10% drzew, co nie było nawet po czarnobylu. Drzewa w przeciągu kilkunastu do kilkudziesięciu dni po tym fakcie takimi plackami, jak gepardzie co kilka dziesiąt metrów, były porzułkłe, chore i usychające. Grzyby całkowicie jako wrażliwe znikły, nawet wytrawni grzubiarze przestali chodzić, a na prawde uparci co znajdowali po kilka tygodniowo na obiad poumierali wszyscy. Do tego wypadku, ba tragedii ludzie tu zarabiali po około 100zł dziennie i więcej na grzybach, post czarnobylowych. Japonia dalej, ale skala skarzenia nieporównywalnie większa. Grzybnia po woli się odradza, za 3-5 lat chandel będzie miał apogeum znów i więcej, bo i grzybów będzie więcej skoro nikt już nie zbiera od lat, ceny grzybów też będą wyższe a ile set lat zanim pierwiastki radioaktywne ulegną połowicznemu rozpadowi? A skarzenie jest potężne skoro i drzewa popaliło z opadu radioaktywnego ktury ostatnio spadł właśnie nad polską w wyniku prądów powietrza i zbiegu frontów atmosferycznych. I przemysł, skupy i import znów ruszy. smile

I nic a nic nie przesadzam.

Rzeby w pełni zrozumieć co mówię trzeba znać klimat polski, niezwykle zminny i gwałtowny czasami, gdzie często pada, rok w rok powodzie nawet, choć pada własnie w górach, kotlinach gdzie ciężkie chmury nie potrafią się przez góry przedostać aż się wypadają i rozejdą albo wzniosą wyżej jako już lerzejsze. Jak wejda w górskich zalesionych terenach, to pada miesiąc nieraz, przez co zalewa resztę polski spływająca woda. ... Oraz trzeba wiedzieć co to cięrzka chmura radioaktywna po skarzeniu, bo skarzenie po wybuchu czy wypadku na miejscu w Japoni czy Czarnobyli, to jedno, ale z 80% radiacji jest w owej chmurze, i tylko pytanie grzie spadnie, to nie mniej jak wybóch atomowy czasem. Tu większość zgonów jest w wyniku nowotworów, gózów i podobnych patologii popromiennych już od czasu Czarnobylu, a od Japonii w tygodniu jest średnio 6 pogrzebów tylko w mojej małej górskiej wiosce, za 10 lat zostanie tu kilkanaście osób tylko, albo i mniej przy takiej tendencji. Nawet osoby około trzydziestki umierają na raka, głównie kobiety, ale faceci też się wysypują jeden po drugim, non stop, a dzieci jak na lekarstwo. Jedno dziecko, co 5 dom w wielku szkolnym, a kilkoro zaledwie w całej wsi noworodków do 3 lat, może i lepiej. na pięcio kilometrowej wzdłóż żeki i jakieś domy do okoła, przy 5-7 pogrzebach tygodniowo i 3 dzieciakach urodzonych rocznie, za kilka lat nie bedzie tu zywego ducha.

Podczas gdy przed czarnobylem, za komuny w wielopokoleniowych rodzinach w M3 gdierzdziło się 3-4 rodziny, czyli dzidkowie, pradzidek albo prababcia jak u mnie, rodzice, czuli z 3 córki z mężami i każda z 2-3-5 dzieci i kilkoro na górnym śląsku bo wyjechali, bo się nie miescili. Dzieciaków po lasach, nad rzeką, pod domami całe chordy. Na wsi u nas była skoła wybudowana bardzo wielka i nowoczesna zaledwie na 2 wsie gdzie kalsy była od jeden do osiem, podzielone na A B C D E F dziś ta szkoła skupia 5 wiosek a nawet więcej bo jakieś dalekie co nawet nie wiem to może i z 5 gdzie i atobusy nie jerzdzą poza PKS raz na dobę albo i żaden, a klasy są bez literek i to za mało dzieci mało dzieci by klasy były pełne...

No i zaś się wnerwiłam, nie da się tu pisać, wiesz Robsonik że poprawiam tekst bo jestm dyslektyczką, a nie da się edytować, ani nic dopisać nawet ograniczone czasowo. Dla mnie to jest zapora pod tytułem "Nie pasuje to żegnam" więc nie będę pisała.

A dokładnie ta zapora brzmi "co kolwiek napiszesz, może być urzyte przeciwko tobie, archiwóm KGB nic nie zapomina" no niestety wink

Dopracowała bym ten tekst, scaliła i miał byś tu perełkę, a tak masz zbiur donosów, no spujrz na to obiektywnie, nawet to forum jako archiwóm X powstało, tzn w celu archiwizacji nie wiem po co w końcu, nawet przeciw urzytkownikom? sobie? skoro takie. Ech dziwna cecha. smile

#4 2013-04-22 17:48:00

hadron
Mates
Registered: 2013-02-26

Edytowanie powinno byc, bo strach cos napisac.

#5 2013-04-22 18:31:38

SeJa
Mates
Website

Super dzieki Robsonic tongue Dziś wieczorem się pobawię tymi wpisami w bedę też miała fajny art dla się i paczki gdziekolwiek ona jest hee tongue

#6 2013-04-22 18:41:04

robsonic
Administrator
Registered: 2013-01-19

Ten filmik zostal nagrany kilka dni dni temu gdzies na przedmiesciach Moskwy i zamieszczony na YT wczoraj. Ostatnimi dniami doszlo tam podobno do jakiegos wycieku radioaktywnego (chyba glownie chodzi o cez 137), lecz nie znam ruskiego i sie tylko domyslam ''szto zaszlo''.

Board footer